Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Naucz mnie, kiedy mówić NIE!

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Działania "EDWARD" w Katowicach

  Policjanci z katowickiej drogówki włączyli się do akcji „EDWARD”, prowadzonej w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. W miejscach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych, prowadzili kaskadowy pomiar prędkość. Mając na uwadze, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest prędkość, mundurowi wręczali kierowcom zapachowe zawieszki z hasłem „Zegar życia i śmierci” mające ostrzegać, aby kierowcy przestrzegali limitów prędkości i nie pozwolili mu „zatrzymać się za szybko"….

 2. TAURON SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP - UTRUDNIENIA W RUCHU

  Już jutro na Stadionie Śląskim, odbędzie się Tauron Speedway Euro Championship. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

 3. Motocykliści pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego

  Policjanci komendy miejskiej w Katowicach, wspólnie z motocyklistami klubu „Moto Pistons Górny Śląsk” oraz Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego, przeprowadzili kolejną akcję „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” . Celem przeprowadzanych działań jest zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo motocyklistów, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

 4. Działania kontrolno – prewencyjne „TIR”

  W najbliższym czasie spodziewać się można większej liczby kontroli samochodów ciężarowych. Nadzór na tego typu pojazdami prowadzony będzie szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych czyli autostradach i drogach ekspresowych. Działania są skutkiem zaobserwowanych niewłaściwych zachowań kierowców „TIR – ów” na naszych drogach.

 5. POLICJANCI ZABEZPIECZALI TOUR DE POLOGNE W KATOWICACH

  Kolejny raz w Katowicach gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. W akcji zabezpieczenia II etapu Tour de Pologne na ulicach Katowic wzięło udział blisko 250 policjantów. Wspierali nas strażnicy miejscy, strażacy oraz wolontariusze. Wszyscy spisali się świetnie.

 6. Już 5 sierpnia TOUR DE POLOGNE w Katowicach

  Już 5 sierpnia Katowice na kilka godzin staną się miastem światowego kolarstwa. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci w radiowozach i na motorach poprowadzą peleton i zabezpieczą trasę przejazdu. W związku z organizacją imprezy pn.: „75 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym i w parkowaniu pojazdów.

 7. Uwaga! Tymczasowa zmiana punktu kontroli autokarów

  Informujemy, że od 31 lipca br. do dnia 6 sierpnia 2018 roku, ulega czasowej zmianie punkt kontroli autokarów. W tym czasie kontrole będą odbywać się na parkingu przy ulicy Lotnisko ( przy Dolinie Trzech Stawów). Od dnia 7 sierpnia kontrole będą prowadzone jak do tej pory, na parkingu przy ulicy Francuskiej.

 8. Podsumowanie akcji "SMOG" w Katowicach

  Policjanci z katowickiej drogówki prowadzili wczoraj w godzinach od 6.00- 22.00 akcję „SMOG”. Podczas działań sprawdzali stan techniczny pojazdów, a w szczególności zwracali uwagę, czy pojazdy spełniają wymagania w zakresie ochrony środowiska. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 283 samochody. Zatrzymali 31 dowodów rejestracyjnych w związku z naruszeniem przepisów związanych z ochroną środowiska.

 9. Jednośladem bezpiecznie do celu… wraz z policyjnym patrolem rowerowym

  Sezon urlopowy, słoneczne dni oraz wysoka temperatura, sprzyjają wycieczkom rowerowym. W Katowicach na rowerach można spotkać nie tylko mieszkańców miasta, ale również policjantów. W tym tygodniu patrol rowerowy katowickiej komendy skupił się na bezpieczeństwie pasjonatów jednośladów i przygotował dla nich kilka niespodzianek podczas trwania akcji profilaktycznej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

 10. Policjant z katowickiej drogówki najlepszy w kierowaniu ruchem i w strzelaniu

  Sierż. szt. Dariusz Nieszporek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach jest drugim najlepszym policjantem ruchu drogowego w województwie śląskim! Nasz policjant był bezkonkurencyjny, aż w dwóch kategoriach! Zajął pierwsze miejsce w kierowaniu ruchem oraz w strzelaniu. Teraz policjant będzie reprezentował nasz garnizon na szczeblu ogólnopolskim. Poniżej prezentujmy krótki film z konkursu „Policjant roku ruchu drogowego 2018”, na którym możemy zobaczyć policjanta z katowickiej drogówki podczas jazdy na motocyklu oraz kierowania ruchem.