XII Miejski Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 28.03.2014

Policjanci z katowickiej drogówki, Komisariatu VII oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej uczestniczyli w XII finale miejskiego konkursu "Bezpieczna droga do szkoły". Rywalizowało siedemnaście zespołów, które reprezentowały dzieci z klas II. Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 na osiedlu Tysiąclecia.

Tematyka turnieju obejmowała zagadnienia związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Pokazały swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Poziom zawodów był bardzo wyrównany. O zwycięstwie zadecydował jeden punkt. Triumfatorem XII finału został Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, którego zawodnicy zgromadzili 49 punktów i o jeden punkt wyprzedzili Szkołę Podstawową nr 67, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 51, której uczniowie zdobyli 43 punkty. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.