Puchary dla katowickich policjantów

Data publikacji 22.05.2017

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich o Puchar Komendanta Głównego Policji zakończyły się sukcesem dla katowickich policjantów. W kategorii mężczyzn do 35 lat zwyciężył st.sierż. Łukasz Hildebrand z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Katowice, który już po godzinie i 33 minutach i 14 sekundach jako pierwszy przebiegł metę. W kwalifikacji kobiet do 35 lat oraz kobiet open drugie miejsce zajęła sierż. Monika Nawrat z wydziału sztab policji. Drużynowo policjanci z katowickiej komendy zdobyli IV miejsce.

19 maja 2017 roku w miejscowości Ostre odbył się I Ekstremalny Półmaraton Górski Służb Mundurowych ( 21, 97 km ) – Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich. Ponad 100 przedstawicieli służb mundurowych zmierzyli się z wymagającą i trudną trasą, z Doliny Zimnika poprzez Malinowską Skałę, która przez 11 km podbiegami prowadziła na najwyższy szczyt w grupie górskiej Beskidu Śląskiego – 1257 m n.p.m Skrzyczne.

• asp. szt. Sylwester Szklorz - Komisariat Policji II Katowice

Najszybszym policjantem w kategorii wiekowej do lat 35 okazał się być st. sierż. Łukasz Hildebrand z katowickiej drogówki. Trasę przebiegł on w czasie 1:33:14.  W kategorii open zajął drugie miejsce tuż za Jackiem Michulecem, który pokonał trasę w czasie 1:30.
Sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji KMP Katowice w kategorii open kobiet oraz kobiet do lat 35 zdobyła drugie miejsce, zdobywając jednocześnie tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w biegach górskich.
Policjanci z katowickiej komendy w składzie: st. sierż. Łukasz Hildebrand, sierż. Monika Nawrat oraz mł. asp. Bogusław Bożek zajęli drużynowo IV MIEJSCE.
Najlepszym zawodnikom puchar wręczył wspólnie z zaproszonymi gośćmi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.