Policjanci z Katowic najlepszymi biegaczami!!!

Data publikacji 10.10.2017

Sukcesem katowickich policjantów zakończył się start w Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. W kategorii OPEN , I miejsce zajął sierż. Łukasz Oślizło, a III st.sierż. Łukasz Hildebrand z KMP Katowice. W kwalifikacji mężczyzn powyżej 40 roku życia, III miejsce zajął st.asp. Bogusław Bożek. W kwalifikacji kobiet III miejsce zdobyła sierż. Monika Nawrat z wydziału sztab policji. Drużynowo policjanci z katowickiej komendy zdobyli I miejsce.

Do zawodów zgłosiło się ponad 250 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Straż  Miejską, Straż Graniczną i Lasy Państwowe. Poza służbami mundurowymi, w biegu  rywalizowały także reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych oraz zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji otwartej.
Dla zawodników przygotowano trasę zlokalizowaną na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki gm Łazy. W zależności od kategorii, biegacze pokonali trasy o długości 10,8 km, 7,2 km, i 3,6 km. Do dyspozycji uczestników była kuchnia polowa z przygotowanym gorącym posiłkiem. Zawody uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Organizatorem biegu był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach.
Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczali: Zastępca Dyrektora Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji mł.insp. Mirosław Wypych, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Piotr Kucia, Burmistrz Łaz oraz Henryk Załoga - ojciec zastrzelonego policjanta.