Trwa "Bezpieczny weekend" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Trwa "Bezpieczny weekend"

W trakcie majowego weekendu policjanci a szczególnie funkcjonariusze popularnej „drogówki” nie mają wolnego czasu. Działania prowadzone pod nazwą „Bezpieczny weekend” ukierunkowane są na kontrole uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że uczestnikami ruchu są nie tylko kierujący pojazdami mechanicznymi, w tym także motocykliści ale również rowerzyści i piesi.

Realizując działania mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze katowickiej „drogówki” kontrolowali stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem kierujących jednośladami. Weekend majowy to czas wypoczynku oraz tzw. „majówek”, w tak szczególnym czasie na katowickich drogach spotkać można było również policjantów z sąsiedniego miasta Tychy.

Podczas przeprowadzonych działań, tylko w dniu wczorajszym policjanci ujawnili ponad 20 rowerzystów, którzy poruszali się na rowerach będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz 2 motocyklistów, którzy prowadzili swoje jednoślady bez stosownych uprawnień.

Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdów pod wpływem środków psychoaktywnych to olbrzymie zagrożenie zarówno dla naszego życia i zdrowia ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.