Zatrzymany z narkotykami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Zatrzymany z narkotykami

Katowiccy policjanci zatrzymali a po postawieniu zarzutów prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe wobec 27 - letniego mieszkańca Katowic, który posiadał blisko 130 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty.

Po raz kolejny policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową ujawnili i zatrzymali osobę, która posiadała niedozwolone środki psychoaktywne, tym razem do zatrzymania doszło na Ligocie. Zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie susz roślinny. Mundurowi przeprowadzili test narkotykowy, który wykazał, że znaleziona przy nim substancja znaleziona to marihuana. Następnie przeszukano mieszkanie 27 – latka. Podjęte działania tylko potwierdziły podejrzenia mundurowych. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili łącznie 130 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 2 zarzuty. Pierwszy dotyczył posiadania zabronionych substancji, drugi natomiast handlu nimi. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 8000 zł.

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem posiadanie nawet najmniejszej ilości zabronionych środków psychoaktywnych jest naruszeniem prawa, za które grożą poważne konsekwencje.