Złoty, srebrny i brązowy medal dla policjanta z Katowic!

Data publikacji 05.10.2018

Sukcesem dla katowickiego policjanta zakończył się udział w VII edycji Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych. Zawody odbyły się w Hiszpanii. St. sierż. Łukasz Oślizło z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wrócił do kraju aż z trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym.

W dniach od 21 do 29 września 2018 r. w miejscowości Algeciras w Hiszpanii odbyły się VII Europejskie Igrzyska Służb Mundurowych w Lekkiej Atletyce. Starszy sierżant Łukasz Oślizło wystartował w czterech konkurencjach. Już pierwszego dnia mistrzostw Łukasz, na dystansie 5000 m, po bardzo zaciętej walce zajął drugie miejsce. Następnego dnia, na dystansie 1500 m., katowicki policjant wywalczył brązowy medal. Do pełni szczęścia wciąż brakowało tylko złotego medalu. W trzecim dniu mistrzostw Łukasz, startując na swym koronnym dystansie 3000 m. z przeszkodami, miał jeden cel: wywalczyć złoto. I tak po ponad 9 minutach marzenia stały się rzeczywistością. Złoty medal trafił do Łukasza. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.