„Wyłącz przyspieszenie – włącz myślenie” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

„Wyłącz przyspieszenie – włącz myślenie”

Data publikacji 15.10.2018

„Wyłącz przyspieszenie – włącz myślenie” - pod takim hasłem katowiccy policjanci z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego katowickiej komendy przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne w strefie „Tempo 30” przy ul. Wita Stwosza. Mundurowi po raz kolejny starali się przypominać kierującym o obowiązującej w strefie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h.

Działania policjantów w strefie „Tempo 30”, to przede wszystkim akcja profilaktyczno-edukacyjna. Po raz kolejny staramy się przypominać kierującym o obowiązującej w strefie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h. Zmniejszenie prędkości ma wymierny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych i rowerzystów. Przypomnijmy, że strefa TEMPO 30, czyli strefa uspokojonego ruchu, zaczęła obowiązywać w Katowicach od 17 sierpnia 2015 roku. Strefa uspokojonego ruchu oznacza:

  • większe bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu w związku z obniżeniem maksymalnej prędkości na drogach w ścisłej zabudowie miejskiej;
  • poprawę płynności ruchu samochodów, rowerzystów i pieszych;
  • zmniejszenie stężenia spalin w centrum miasta i redukcję zużycia paliwa przez samochody;
  • obniżenie poziomu hałasu;
  • przywrócenie mieszkańcom centrum miasta dzięki ułatwieniu poruszania się po nim
  • niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci podczas kontroli przekonywali kierujących pojazdami do zdejmowania nogi z gazu. Kierowcy otrzymali broszury informujące o zagrożeniach jakie niesie ze sobą szybka jazda samochodem oraz zawieszkę na lusterko, która ma im o tym przypominać.  Prowadzone działania realizowane będą cyklicznie w Katowicach w okresie od października 2018 r. do września 2019 r.

Ładowanie odtwarzacza...