Okupacja budynku w Katowicach - ćwiczenia - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Okupacja budynku w Katowicach - ćwiczenia

Data publikacji 31.10.2018

14 policjantów, w tym negocjatorzy policyjni z KWP Katowice, przywracało porządek w okupowanym przez grupę osób budynku. To scenariusz ćwiczenia dowódczo-sztabowego przygotowanego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Ćwiczenia odbyły się w obiekcie wojskowym przy ulicy Francuskiej w Katowicach.

Wczoraj odbyły się ćwiczenia dowódczo- sztabowe zorganizowane przez Wydział Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej dla pracowników WSW w Katowicach. Następnie przeprowadzono część praktyczną.
Około godziny 9.50 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odebrał telefon informujący o okupacji obiektu wojskowego. Do akcji symulowanej okupacji budynku przez byłych żołnierzy, skierowano katowickich policjantów, w tym negocjatorów policyjnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Funkcjonariusze doskonalili umiejętności w zakresie przywracania porządku w związku z okupacją budynku oraz współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

Szkolenia dowódczo-sztabowe to stały element doskonalenia policjantów. W ćwiczeniach uczestniczyło 14 funkcjonariuszy z Katowic, w tym negocjatorzy policyjni z KWP w Katowicach.