Wiadomości

Katowiccy policjanci z medalami na zawodach pływackich

Data publikacji 10.12.2019

Pod koniec listopada br. odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Kolejny raz sportową imprezę zorganizowano w Parku Wodnym „Jura” w Łazach. Do rywalizacji stanęło 69 zawodniczek i zawodników z kilkunastu jednostek województwa śląskiego, wśród nich znalazła się również reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu odbyły się 29 listopada br. w Parku Wodnym „Jura” w Łazach. Organizatorem zawodów był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach. Do zmagań pływackich przystąpiło 5 zawodniczek i 64 zawodników reprezentujących jednostki organizacyjne policji z województwa śląskiego. Nie zabrakło również reprezentacji z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w składzie:

  • asp.szt. Sławomir Krakowiak z Komisariatu Policji VII w Katowicach
  • mł.asp. Agnieszka Krzystofik z Wydziału Prewencji
  • sierż. szt. Marek Mokrzycki z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą
  • sierż. Ireneusz Jurzyk z Wydziału Ruchu Drogowego

Na zdjęciu widać reprezentację katowickiej komendy - cztery osoby w niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach za nimi widać basen

Dyplomy i medale, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, wręczył nadkom. Paweł Komenda — Zastępca Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu mł. insp. Arkadiuszem Miśtą oraz Adrianem Kałą — Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach.
Wśród zwycięzców nie zabrakło również katowickich policjantów. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn w kategorii 50 m stylem klasycznym bezkonkurencyjny okazał się sierż. szt. Marek Mokrzycki, który zajął pierwsze miejsce z czasem (0:33,3) oraz uplasował się na drugiej lokacie w kategorii 50 m stylem motylkowym. Ponadto sierż. Ireneusz Jurzyk zajął pierwsze miejsce w kategorii 50 m stylem dowolnym w grupie wiekowej powyżej 40 lat z czasem (0:30,25). Dodatkowo do dorobku medalowego katowiccy policjanci drużynowo w składzie asp.szt. Sławomir Krakowiak, sierż. szt. Marek Mokrzycki i sierż. Ireneusz Jurzyk dołożyli brązowy medal w kategorii sztafeta 3 × 50 m stylem dowolnym.

Gratulujemy naszym medalistomi i życzymy dalszych sukcesów. 

Na zdjęciu widać reprezentację katowickiej komendy - trzy osoby w niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach za nimi widać basen