"Bezpieczna Przystań" - program profilaktyczny dla seniorów

Chcemy, aby seniorzy byli bezpieczni i nie tracili oszczędności swojego życia!

Policjanci z katowickiej komendy spotkali się z seniorami z dzielnicy Piotrowice. Wszystko po to, aby ostrzec ich przed oszustami wyłudzającymi pieniądze przez telefon. Po spotkaniu, mundurowi wspólnie z seniorami przyklejali, na drzwi wejściowe do budynków, plakaty z radami „Jak nie dać się oszukać!”. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w materiały edukacyjne - „Bezpieczeństwo Seniorów”, zakładki do książek oraz odblaski.

Celem wielkiej akcji katowickich policjantów pn. „Seniorze nie daj się oszukać!” jest oplakatowanie drzwi wejściowych do bloków na terenie Katowic, specjalnie przygotowanymi plakatami – naklejkami z ostrzeżeniem seniorów przed oszustami podającymi się za krewnych i policjantów. W ten sposób chcemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, aby powstrzymać falę przestępstw wobec seniorów. 
Do działań włączyli się również seniorzy z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Jana Bosco w Katowicach – Piortowicach. Spotkanie z seniorami przeprowadziła sierż. szt. Agnieszka Krzysztofik z Zespołu Profilaktyki Społecznej w Katowicach oraz dzielnicowi z katowickiej „czwórki” - mł. asp. Andrzej Wyskocki i sierż. Łukasz Słabik.
Policjanci na przykładach omówili, jak działają sprawcy metody na „wnuczka” i „policjanta”. Zaprezentowali również autentyczne nagranie z rozmowy oszusta z seniorem oraz szkolili najstarszych mieszkańców Katowic, jak nie dać się oszukać i nie stracić swoich oszczędności. Następnie policjanci zaprosili aktywnych seniorów do wspólnego przyklejania plakatów z ostrzeżeniem, na drzwi wejściowe w swoich budynkach. 
Dla zwiększenia bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w materiały edukacyjne tj. w informatory - „Bezpieczeństwo Seniorów”, zakładki do książek oraz odblaski.
Dziękujemy za współpracę i poparcie naszej akcji Spółdzielni Mieszkaniowej „SILESIA” w Katowicach oraz Komunalnemu Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.
Działania zorganizowane są w ramach programu profilaktycznego dla seniorów „Bezpieczna Przystań”.