Akcja "Dziękuję, Ci mamo" w Katowicach - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Profilaktyka

Akcja "Dziękuję, Ci mamo" w Katowicach

Policjanci z Katowic włączyli się do wojewódzkiej akcji "Dziękuję Ci Mamo". W działaniach wzięli udział policjanci z wydziału prewencji wraz z uczniami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Katowicach. Policjanci kontrolowali kierowców przejeżdżających w pobliżu szkoły. Dzieci kierowcom, którzy przestrzegali przepisów, wręczali wykonane własnoręcznie laurki. Wszystko po to aby podziękować za bezpieczną jazdę. Kierowy, którzy nie stosowali się do ograniczenia prędkości otrzymywali laurki z napisem "w imieniu moim i mojej mamy, proszę zwolnij".

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach włączyli się w wojewódzką akcję "Dziękuję Ci Mamo". Sierż. Łukasz Oślizło wraz z sierż. szt. Bartosz Uchyła z wydziału prewencji kontrolowali kierowców przejeżdżających obok szkoły. Ci, którzy stosowali się do przepisów, zostali obdarowani przez uczniów laurkami. Dzieci chciały w ten sposób podziękować bezpieczną jazdę. Kierowcom, którzy nie stosowali się do ograniczenia prędkości dzieci wręczały laurki z napisem "w imieniu moim i mojej mamy, proszę zwolnij".

Nadmierna prędkość, brawura, lekceważenie fundamentalnych zasad i przepisów ruchu drogowego stanowią główną przyczynę tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. W szczególności są one bulwersujące, jeśli dochodzi do nich w rejonach placówek oświatowych, czyli miejsc w których znajdują się najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego naszego miasta.
Przeprowadzona akcja miała na celu wyrobienie w opinii społecznej przeświadczenia o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych i spotkała się z dużą satysfakcją oraz zrozumieniem przez kierujących pojazdami.

 

  • Akcja "Dziękuję, Ci mamo" w Katowicach
  • Akcja "Dziękuję, Ci mamo" w Katowicach
  • Akcja "Dziękuję, Ci mamo" w Katowicach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.38 MB)