Zachęcali młodzież do służby w policji - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Profilaktyka

Zachęcali młodzież do służby w policji

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach spotkali się z młodzieżą, która na co dzień kształci się w zakresie weterynarii. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. jak wygląda codzienna służba przewodnika psa służbowego. Pokaz umiejętności psów, rozmowy o służbie w szeregach Policji, specyfika pracy policjanta dzielnicowego i profilaktyka społecznego to jedne z licznych atrakcji jakie czekały na uczniów podczas spotkania w ramach programu „Policje tworzą ludzie… twórzmy ją razem”.

Policjanci katowickiej komendy coraz częściej odwiedzają młodzież ze szkół średnich przybliżają im zawód policjanta. „Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem” – z tym hasłem przewodnim odwiedzają nie tylko placówki o profilu mundurowym, ale także szkoły, w których kształcą się uczniowie zainteresowani służbą w Policji. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z uczniami klasy weterynaryjnej Technikum TEB Edukacja. 

Z uwagi na kierunek kształcenia się uczniów jako pierwsi swoją służbę przybliżali przewodnicy psów służbowych. Przygotowanie do służby policjanta i psa, odprawy, codzienna praca. Funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie pytania jakie nurtowały młodzież. Oczywiście nie obyło się bez pokazu umiejętności psów, tj. psa patrolowego oraz psa do wykrywania zapachów narkotyków.

Podczas drugiej części spotkania swoją codzienną służbę przybliżali policjanci dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Katowicach oraz policjant Zespołu Profilaktyki Społecznej. Zainteresowanie młodzieży było ogromne tak jak i liczba pytań.

Mamy nadzieję, że program „Policę tworzą ludzie… twórzmy ją razem” pozwoli uczniom w podjęciu tak odpowiedzialnej decyzji jaką jest zasilenie szeregu Śląskiej Policji.

  • policjanci na spotkaniu z uczniami
  • policjanci na spotkaniu z uczniami
  • policjanci na spotkaniu z uczniami
  • policjanci na spotkaniu z uczniami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.01 MB)