Profilaktyka

Policjantka z przedszkolakami z wizytą u ratowników medycznych

W ramach programu edukacyjno – profilaktycznego „Bezpieczny maluch” maluchy z przedszkoli nr 14, 20,48, 52 spotkały się tym razem z ratownikami medycznymi. Podczas spotkania w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym, maluchy poznały podstawy pierwszej pomocy oraz ćwiczyły co zrobić w sytuacji zagrożenia życia.

„Praktyka czyni mistrza” o tym przekonały się przedszkolaki z dzielnicy Koszutka. Na spotkaniu z ratownikami medycznymi maluchy ćwiczyły postępowanie z osobą nieprzytomną, jej prawidłowe ułożenie oraz wzywanie pomocy - dzwoniąc pod numer alarmowy 999 lub 112. W ten sposób przekonały się, że chwytając w odpowiedni sposób osobę nieprzytomną - nawet dorosłą - bez trudu mogą przewrócić ją z brzucha na plecy i ułożyć  w bezpiecznej pozycji. 
Dużą atrakcją okazało zwiedzenie prawdziwego ambulansu. Maluchy w bezpiecznej atmosferze miały okazję  zobaczyć specjalistyczne wyposażenie karetki pogotowia oraz posłuchać głośnych sygnałów. 
Ideą programu jest aby najmłodsi pozyskali dla swoich potrzeb szereg prostych i nieskomplikowanych metod zachowań oraz umiejętności praktycznych w sytuacjach niebezpiecznych. Mamy nadzieję, że spotkania na długo pozostaną w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.97 MB)