Profilaktyka

Konkurs "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" wraz z katowickimi policjantami

Katowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyli w XVII finale Miejskiego Konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Drużyn ze szkół podstawowych z Katowic brały udział w konkurencjach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci w zespołach dwuosobowych, swoją wiedzą oraz umiejętnościami niejednokrotnie zaskakiwali komisję konkursową. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 58 w Katowicach.

Tegoroczna edycja Miejskiego Konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły” stanowiła kolejne spotkanie policjantów z uczniami klas szkół podstawowych. Policjant z Zespołu Profilaktyki Społecznej z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach st. sierż. Łukasz Oślizło wraz z dzielnicowymi Komisariatu VII Policji w Katowicach weszli w skład komisji konkursowej i skrupulatnie weryfikowali wiedzę młodych uczestników ruchu drogowego. Tematyka turnieju obejmowała zagadnienia związane z prawa o ruchu drogowym. Dzieci z uśmiechem na twarzy prezentowały swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Uczestnicy konkursu pokazali swoje umiejętności nie tylko w zakresie wiedzy o ruchu drogowym, ale także pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas konkurs organizatorzy zorganizowali również zabawy dla uczestników oraz możliwość poznania tajników codziennej służby policjantów, strażników miejskich oraz strażaków. W sali gimnastycznej szkoły, pojawiło się również przejście dla pieszych wraz z pluszowymi samochodami, dzięki czemu dzieci miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę w praktyce jak zachować się na przejściu dla pieszych. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnym roku.

  • policjant obok radiowozu
  • policjant stoi obok dzieci uczestnicy konkursu z pluszowymi rekwizytami
  • strażnik miejski i policjant stoi obok dzieci uczestniczących w konkursie z pluszowymi rekwizytami
  • dzieci rozwiązują zadania konkursowe przed nimi stolik a na nim znaki drogowe
  • policjant, strażnik miejski i dzieci stoją przy stolikach na których leżą znaki drogowe.
  • policjant i strażniczki miejskie którzy siedzą za nimi hasło konkursu na tablicy.

Opis filmu: konkurs bezpieczna droga do szkoły, pokaz strażaków i dzieci rozwiązujące konkursy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.65 MB)