Profilaktyka

Policjanci rozmawiają z mieszkańcami o bezpieczeństwie nad wodą

Letnia aura sprzyja wypoczynkowi nad wodą, jednak nie możemy zapomnieć że podczas relaksu należy pamiętać również o bezpieczeństwie. Katowiccy policjanci podczas wizyty na festynach rodzinnych zorganizowanych z okazji Dni Wełnowca – Józefowca oraz Dni Brynowa i Starej Ligoty rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie również tym nad wodą. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, przygotowano konkursy z zagadkami Sznupka oraz konkurs plastyczny którego tematem było bezpieczeństwa nad wodą.

W minioną sobotę katowiccy policjanci odwiedzili ze swoim stoiskiem  festyn rodzinny z okazji Dni Wełnowca - Józefowca, zorganizowany przez Radę Jednostki Pomocniczej nr 11 pod przewodnictwem Marioli Para - Hewing oraz festyn rodzinny z okazji Dni Brynowa i Starej Ligoty, zorganizowany przez Radnego Miasta Katowice Borysa Pronobisa. Podczas wymienionych imprez rodzinnych, policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy wraz z dzielnicowymi asp. Rafałem Koszykiem z Komisariatu Policji II w Katowicach oraz asp. Arturem Terbertem i st. sierż. Mateuszem Chlebkiem Komisariatu Policji III w Katowicach, zorganizowali stanowiska profilaktyczne, na których mieszkańcy mogli porozmawiać o bezpieczeństwie w swojej dzielnicy oraz o bezpieczeństwie nad wodą. Wymienione festyny zabezpieczali również mundurowi z patrolu rowerowego. W trakcie festynu policjanci przygotowali wiele atrakcji dla dzieci takie jak Sznupkowe zagadki o bezpieczeństwie, konkurs plastyczny z wiedzy o znakach jakie można spotkać przy akwenach wodnych. Dodatkowo uczestnikom festynów mundurowi zaprezentowali policyjne radiowozy i rowery jakimi dysponuje katowicka komenda. Dużą atrakcją dla najmłodszych była możliwość przywitania się i przytulenia policyjnej maskotki Sznupka. Chętnych do konkursu plastycznego nie zabrakło, prace przedstawiały znaki m.in.: zakazu kąpieli czy skoków do wody, informujące o strzeżonej plaży czy punkcie medycznym oraz ostrzegające przed nagłymi uskokami czy niebezpieczną głębokością wody. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami Sznupka, odblaskami i kolorowankami o tematyce bezpieczeństwa. Ponadto wręczono uczestnikom książki „Bezpieczna woda” z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz broszury „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Powyższe działania wpisują się w ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  • na zdjęciu widać radiowóz policyjny w tle widać stoisko policyjne i stojących przy nim ludzi
  • na zdjęciu w tle widać radiowóz policyjny  oraz stoisko policyjne i stojących przy nim ludzi obok sznupka
  • na zdjęciu widać dzieci ryzujące znaki na konkurs plastyczny
  • na zdjęciu widać radiowóz policyjny oraz prezentującego jego wnętrze dzieciom dzielnicowego
  • na zdjęciu widać stoisko policyjne a przednim sznupka policjantkę i dzieci stojące
  • na zdjęciu widać dzieci ryzujące znaki
  • na zdjęciu widać prace plastyczne wykonane w ramach konkursu na kartkach narysowane są znaki ostrzegawcze dotyczące bezpieczeństwa nad wodą
  • na zdjęciu widać r stoisko policyjne i stojących przy nim ludzi z policjantami
  • na zdjęciu widać dwóch policjantów którzy stoją przy radiowozie obok stoją uczestnicy festynu