Bezpieczne wakacje z katowickimi policjantami - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Profilaktyka

Bezpieczne wakacje z katowickimi policjantami

St. sierż. Łukasz Oślizło z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach rozpoczął cykl spotkań z katowicką młodzieżą, których tematem jest bezpieczeństwo podczas wakacji. Tym razem policjant z katowickiej komendy spotkał się z młodymi mieszkańcami dzielnicy Murcki. W spotkaniu towarzyszyła mu policyjna maskotka „Sznupek”.

Podczas spotkania katowickie dzieci jak i młodzież wysłuchała ważnych zasad bezpiecznego wypoczynku zarówno nad wodą jak i w mieście. Co łączy oba sposoby wypoczynku – na pewno rozwaga ! Dlatego Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane nam dno i głębokość, a woda w nich może być szkodliwa dla naszego organizmu. Pamiętać trzeb o tym by przestrzegać regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika, te zasady z pewnością przyczynią się do bezpieczniejszego wypoczynku na wodą. Najmłodsi uczestnicy spotkania przede wszystkim zostali ostrzeżeni przed obcymi osobami które mogą mieć wobec nich złe zamiary. Policjant zaznaczył, że nigdy nie wolno oddalać się od rodziców, gdyż narażamy się na niebezpieczeństwo. Dodatkowo dzieci zostały wyposażone w bransoletki „nie zgubki”, na których można wpisać numer telefonu osoby najbliższej aby w sytuacji zagubienia szybciej móc dotrzeć do rodziców lub opiekunów.

Pamiętajmy również, że podczas naszego wypoczynku - złodzieje nie próżnują. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy ze sobą, nie pozostawiajmy ich bez nadzoru osoby trzeciej. Tylko przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić, aby nasz wakacyjny wypoczynek był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe.
 

  • na zdjęciu widać policjanta nauczycielkę sznupka i dzieci jak stoją obok siebie
  • na zdjęciu widać dzieci siedzące przy stole
  • Na zdjęciu widać dzieci stojące przy radiowozie i siedzące w środku, radiowóz stoi koło domu