Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Uwaga! Zmiana miejsca kontroli autokarów przewożących dzieci na wypoczynek

  Policjanci z katowickiej drogówki informują, że zostało zmienione miejsce kontroli stanu technicznego autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Z uwagi na odbywający się w dniach 01-08 sierpnia br. Off Festiwal na terenie doliny Trzy Stawy we wskazanym terminie zgłoszone kontrole przeprowadzane w następujących miejscach:

 2. "Kaskada" - działania katowickiej drogówki

  Wczoraj katowiccy policjanci prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada". Policyjne patrole na terenie całego miasta sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców. Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. Trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy.

 3. "Nie bądź następny..."

  Trwa kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

 4. POLICJANCI ZABEZPIECZALI TOUR DE POLOGNE W KATOWICACH

  Kolejny raz w Katowicach gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. W akcji zabezpieczenia II etapu Tour de Pologne na ulicach Katowic wzięło udział ponad 170 policjantów. Wspierali nas strażnicy miejscy, strażacy oraz wolontariusze. Wszyscy spisali się świetnie.

 5. SAMOCHÓD MOŻE BYĆ ŚMIERTELNĄ PUŁAPKĄ...

  Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych, czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie, albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

 6. JUŻ W NIEDZIELĘ TOUR DE POLOGNE W KATOWICACH

  Już 30 lipca Katowice na kilka godzin staną się miastem światowego kolarstwa. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci w radiowozach i na motorach poprowadzą peleton i zabezpieczą trasę przejazdu. W związku z organizacją imprezy pn.: „74 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym i w parkowaniu pojazdów.

 7. " W tempie 30 bardziej bezpieczni"

  Pod takim hasłem policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadzili dzisiejsze działania profilaktyczno-informacyjne w strefie TEMPO 30. Policjanci przeprowadzali kontrole prędkości na odcinku ulicy Wita Stwosza w Katowicach, przypominając kierującym o obowiązku ograniczenie prędkości do 30 km/h, a do bezpieczniejszej jazdy i zdjęcia nogi z gazu namawiał kierowca rajdowy – Jakub Lesiak oraz pilot rajdowy Paweł Pachroń. W działaniach wziął także udział Sznupek, który rozdawał elementy odblaskowe i częstował wszystkich słodkimi upominkami.

 8. DZIAŁANIA TRUCK & BUS

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku. Akcja potrwa do godziny 22.00.

 9. Widoczny rowerzysta to bezpieczny rowerzysta

  Już pod koniec tygodnia, w ramach 74 wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który w tym czasie przebiegać będzie drogami województwa śląskiego, wspólnie z organizatorami imprezy, policjanci prowadzić będą akcję „widoczny i bezpieczny rowerzysta”. Celem inicjatywy jest promowanie bezpiecznych zachowań, zwłaszcza poprzez poprawę widoczności cyklistów na drodze.

 10. Speed VII w strefie Tempo 30

  Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny pojawili się w strefach ograniczonej prędkości do 30 km/h. Przeprowadzone działania pn. „SPEED VII w strefie TEMPO 30” były reakcją na spostrzeżenia mieszkańców oraz członków Rady Społecznej przy Komendancie Miejskim Policji w Katowicach, w związku z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości w wyznaczonej strefie "TEMPO 30".