Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Uwaga! Ślisko na drogach!

  Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i w naszym województwie. W ciągu kilkunastu godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 203 kolizje i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

 2. Piesi i kierowcy w oku kamery

  Policjanci z katowickiej drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Akcja odbyła się w piątek w godzinach od 6.00 do 22.00. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Podczas działań wykorzystywali również system monitoringu miasta Katowice.

 3. Katowiccy policjanci z pieszymi i kierowcami o bezpieczeństwie

  Wczoraj katowiccy policjanci pojawili się na drogach miasta z przesłaniem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas Świąt Wielkanocnych. Przekaz trafił zarówno do kierujących pojazdami, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach uświadamiali kierujących pojazdami oraz pieszych o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Piesi otrzymali odblaski, a kierowcy zawieszki zapachowe i naklejki na szyby promujące akcję „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

 4. Piesi i kierowcy w oku kamery

  Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych przypadkach karanie mandatami – w taki sposób działali wczoraj policjanci z Katowic w ramach akcji „Kontrola Drogowa -Pieszy". Celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali system monitoringu miasta Katowice.

 5. Policyjna akcja "SPEED VI" w Katowicach

  Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny pojawili się w strefach ograniczonej prędkości do 30 km/h. Przeprowadzone działania pn. „SPEED VI” były reakcją na spostrzeżenia mieszkańców oraz członków Rady Społecznej przy Komendancie Miejskim Policji w Katowicach, w związku z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości w strefie "TEMPO 30". Prawie 40 kierujących pojazdami odebrało mandaty za niestosowanie się do ograniczeń prędkości.

 6. "Zapory Życia" - akcja katowickich policjantów

  Policjanci z wydziału prewencji i wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, przeprowadzili akcję „Zapory Życia”. Działania miały na celu podniesienie świadomości wśród kierowców oraz dzieci, odnośnie zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych.

 7. Wspólne działania policjantów i pracowników ITD

  Wczoraj policjanci z katowickiej drogówki wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego za pomocą dymomierza sprawdzali poziom zadymienia spalin w silnikach diesla. Podczas działań skontrolowano kilkanaście samochodów. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

 8. Akcja "Alkohol i Narkotyki" w Katowicach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w sobotę o 6.00 zakończyli 24-godzinne krajowe działania pn."Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział 65 policjantów drogówki, którzy skontrolowali 9396 kierujących. Niestety, aż 17 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

 9. "Dzień odblasków" w Katowicach

  Wczoraj policjanci z Katowic rozdawali elementy odblaskowe uczestnikom ruchu drogowego w ramach akcji profilaktycznej "Dzień odblasków". Dbając o wspólne dobro i bezpieczeństwo policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

 10. "W nocy nie wystarczy blask księżyca" - akcja drogówki w Katowicach

  To hasło przyświeca dzisiaj policjantom ze śląskiej drogówki, którzy prowadzą działania podczas Ogólnopolskiego Dnia Odblasków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach również włączyli się w działania. Mundurowi są wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych i wręczają im odblaskowe opaski. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Katowic.