Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę a do pieszych o noszenie odblasków

  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Pamiętajmy, że kiedy już dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia. Wcześnie zapadający zmrok, mgły i deszcz w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze. Szczególnie w tym czasie należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Tylko wczoraj na drogach naszego miasta doszło, aż do czterech wypadków, w których ranni zostali piesi.

 2. Pięć ogólnodostępnych alkomatów już działa w Katowicach

  W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach i czterech komisariatach, można już korzystać z ogólnodostępnych urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesne alkomaty zostały zakupione dzięki środkom przekazanym przez władze miasta Katowice. Urządzenia zamontowane zostały w miejscach, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

 3. Dziś ostatni dzień akcji "Bezpieczny Weekend - Znicz"

  Dziś o godzinie 22.00 zakończy się policyjna akcja "BEZPIECZNY WEEKEND- ZNICZ". Od 27 października katowiccy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Niestety policjanci zatrzymali 17 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

 4. Apelujemy o zdrowy rozsądek i rozwagę na drodze

  Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego.Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

 5. Katowice świecą przykładem!

  Katowiccy policjanci przeprowadzili akcję pn. „Odblaskowe światło życia”, której głównym celem jest promowanie noszenia elementów odblaskowych, w szczególność w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok, a widoczność na drodze jest ograniczona. Działania są jedną z inicjatyw ukierunkowanych na bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji mundurowi wręczali odblaski i przypominali pieszym o obowiązku ich noszenia poza obszarem zabudowanym.

 6. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. ZOBACZCIE, W KTÓRYCH REJONACH KATOWIC ZMIENI SIĘ ORGANIZACJA RUCHU

  Katowiccy policjanci informują, że w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie miasta w dniu 1 listopada br. zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Będą one obowiązywać do 2 listopada 2017 r.

 7. Nowoczesny laser w katowickiej drogówce

  Wczoraj od godz.6.00 policjanci katowickiej drogówki prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Akcja zakończyła się o godz.22.00. 5 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy. Policjanci jako pierwsi w województwie dostali do użytkowania nowoczesny radar laserowy zapisujący obraz.

 8. Bezpieczeństwo na drodze w okresie jesienno-zimowym

  Wraz ze zmianą pogody, na drogach staje się coraz bardziej niebezpiecznie nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe - występowanie mgły, opadów deszczu, śliska nawierzchnia i niska temperatura znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na drogach woj.śląskiego niestety ujemnie wpływa na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

 9. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 10. SILESIA MARATHON - UTRUDNIENIA W RUCHU

  30 września i 1 października 2017 roku odbędzie się SILESIA MARATHON. W pierwszym dniu minimaraton zostanie rozegrany na terenie Katowic. W drugim dniu bieg główny prowadzić będzie przez obszar Katowic, Siemianowic Śląskich, Mysłowic i Chorzowa. W czasie imprezy kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.