Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH PODCZAS FERII - KONTROLE AUTOKARÓW

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 2. Policjanci dbali o bezpieczną sylwestrową noc w Katowicach

  Najbardziej oczekiwana noc na Śląsku już za nami. Kilkadziesiąt tysięcy osób przeżyło ten czas w niezapomniany i huczny sposób - na "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017" pod katowickim „Spodkiem”. Uczestnicy zabawy, wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej i gośćmi z zagranicy przywitali nowy - 2018 rok. Nad bezpieczeństwem wszystkich bawiących się czuwali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy służb porządkowych oraz pogotowia ratunkowego.

 3. Katowiccy policjanci mają nowe radiowozy

  Katowicki garnizon policji zyskał cztery nowe radiowozy oznakowane. Koszt zakupionych pojazdów to blisko 490 tysięcy złotych. Zakup samochodów służbowych w połowie został sfinansowany ze środków przekazanych przez miasto, natomiast pozostałą część pokryła policja. Mundurowym kluczyki do aut przekazał Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa.

 4. Edukacja młodych kierowców

  Symulatory jazdy w trudnych warunkach, pokazy ratownictwa medycznego, połączone z kursem pierwszej pomocy, projekcja filmowa z wykorzystaniem nagrań kierowców bolidów Formuły 3, czy debata na temat bezpieczeństwa drogowego. Wszystko po to, by podnieść świadomość młodych kierowców na drodze. Ruszyła „Akademia Młodego Kierowcy” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 5. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę a do pieszych o noszenie odblasków

  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Pamiętajmy, że kiedy już dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia. Wcześnie zapadający zmrok, mgły i deszcz w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze. Szczególnie w tym czasie należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Tylko wczoraj na drogach naszego miasta doszło, aż do czterech wypadków, w których ranni zostali piesi.

 6. Pięć ogólnodostępnych alkomatów już działa w Katowicach

  W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach i czterech komisariatach, można już korzystać z ogólnodostępnych urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesne alkomaty zostały zakupione dzięki środkom przekazanym przez władze miasta Katowice. Urządzenia zamontowane zostały w miejscach, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

 7. Dziś ostatni dzień akcji "Bezpieczny Weekend - Znicz"

  Dziś o godzinie 22.00 zakończy się policyjna akcja "BEZPIECZNY WEEKEND- ZNICZ". Od 27 października katowiccy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Niestety policjanci zatrzymali 17 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

 8. Apelujemy o zdrowy rozsądek i rozwagę na drodze

  Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego.Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

 9. Katowice świecą przykładem!

  Katowiccy policjanci przeprowadzili akcję pn. „Odblaskowe światło życia”, której głównym celem jest promowanie noszenia elementów odblaskowych, w szczególność w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok, a widoczność na drodze jest ograniczona. Działania są jedną z inicjatyw ukierunkowanych na bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji mundurowi wręczali odblaski i przypominali pieszym o obowiązku ich noszenia poza obszarem zabudowanym.

 10. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. ZOBACZCIE, W KTÓRYCH REJONACH KATOWIC ZMIENI SIĘ ORGANIZACJA RUCHU

  Katowiccy policjanci informują, że w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie miasta w dniu 1 listopada br. zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Będą one obowiązywać do 2 listopada 2017 r.