Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Działania kontrolno – prewencyjne „TIR”

  W najbliższym czasie spodziewać się można większej liczby kontroli samochodów ciężarowych. Nadzór na tego typu pojazdami prowadzony będzie szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych czyli autostradach i drogach ekspresowych. Działania są skutkiem zaobserwowanych niewłaściwych zachowań kierowców „TIR – ów” na naszych drogach.

 2. POLICJANCI ZABEZPIECZALI TOUR DE POLOGNE W KATOWICACH

  Kolejny raz w Katowicach gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. W akcji zabezpieczenia II etapu Tour de Pologne na ulicach Katowic wzięło udział blisko 250 policjantów. Wspierali nas strażnicy miejscy, strażacy oraz wolontariusze. Wszyscy spisali się świetnie.

 3. Już 5 sierpnia TOUR DE POLOGNE w Katowicach

  Już 5 sierpnia Katowice na kilka godzin staną się miastem światowego kolarstwa. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci w radiowozach i na motorach poprowadzą peleton i zabezpieczą trasę przejazdu. W związku z organizacją imprezy pn.: „75 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym i w parkowaniu pojazdów.

 4. Uwaga! Tymczasowa zmiana punktu kontroli autokarów

  Informujemy, że od 31 lipca br. do dnia 6 sierpnia 2018 roku, ulega czasowej zmianie punkt kontroli autokarów. W tym czasie kontrole będą odbywać się na parkingu przy ulicy Lotnisko ( przy Dolinie Trzech Stawów). Od dnia 7 sierpnia kontrole będą prowadzone jak do tej pory, na parkingu przy ulicy Francuskiej.

 5. Podsumowanie akcji "SMOG" w Katowicach

  Policjanci z katowickiej drogówki prowadzili wczoraj w godzinach od 6.00- 22.00 akcję „SMOG”. Podczas działań sprawdzali stan techniczny pojazdów, a w szczególności zwracali uwagę, czy pojazdy spełniają wymagania w zakresie ochrony środowiska. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 283 samochody. Zatrzymali 31 dowodów rejestracyjnych w związku z naruszeniem przepisów związanych z ochroną środowiska.

 6. Jednośladem bezpiecznie do celu… wraz z policyjnym patrolem rowerowym

  Sezon urlopowy, słoneczne dni oraz wysoka temperatura, sprzyjają wycieczkom rowerowym. W Katowicach na rowerach można spotkać nie tylko mieszkańców miasta, ale również policjantów. W tym tygodniu patrol rowerowy katowickiej komendy skupił się na bezpieczeństwie pasjonatów jednośladów i przygotował dla nich kilka niespodzianek podczas trwania akcji profilaktycznej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

 7. Policjant z katowickiej drogówki najlepszy w kierowaniu ruchem i w strzelaniu

  Sierż. szt. Dariusz Nieszporek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach jest drugim najlepszym policjantem ruchu drogowego w województwie śląskim! Nasz policjant był bezkonkurencyjny, aż w dwóch kategoriach! Zajął pierwsze miejsce w kierowaniu ruchem oraz w strzelaniu. Teraz policjant będzie reprezentował nasz garnizon na szczeblu ogólnopolskim. Poniżej prezentujmy krótki film z konkursu „Policjant roku ruchu drogowego 2018”, na którym możemy zobaczyć policjanta z katowickiej drogówki podczas jazdy na motocyklu oraz kierowania ruchem.

 8. Sukces katowickiego policjanta w konkursie „Policjant roku ruchu drogowego 2018”

  Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całego Śląska stanęli w szranki w finale na szczeblu wojewódzkim. Drugie miejsce zdobył policjant z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach sierż.szt. Dariusz Nieszporek. Katowicki policjant był najlepszy, aż w dwóch kategoriach! Zajął pierwsze miejsce w kategorii strzelanie oraz kierowanie ruchem. Wspólnie ze zwycięzcą będzie reprezentować Śląsk w Finale Krajowym XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

 9. Rowerowe Murcki z katowickimi policjantami

  Patrol rowerowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wziął udział w festynie sportowym oraz rajdzie rowerowym organizowanym na terenie osiedla Murcki. Policjanci na jednośladach przy wsparciu radiowozu ruchu drogowego zabezpieczyli przejazd rowerzystów. Podczas rodzinnego festynu. przypominali o "trzeźwej" jeździe na rowerze.

 10. Akcja "Dziękuję, Ci mamo" w Katowicach

  Policjanci z Katowic włączyli się do wojewódzkiej akcji "Dziękuję Ci Mamo". W działaniach wzięli udział policjanci z wydziału prewencji wraz z uczniami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Katowicach. Policjanci kontrolowali kierowców przejeżdżających w pobliżu szkoły. Dzieci kierowcom, którzy przestrzegali przepisów, wręczali wykonane własnoręcznie laurki. Wszystko po to aby podziękować za bezpieczną jazdę. Kierowy, którzy nie stosowali się do ograniczenia prędkości otrzymywali laurki z napisem "w imieniu moim i mojej mamy, proszę zwolnij".