Patrol obywatelski - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Patrol obywatelski

Data publikacji 24.03.2014

Na ulice osiedla Witosa wyruszyły obywatelskie patrole. Uczestniczący w nich mieszkańcy informowali policjantów z katowickiej "siódemki" o każdym przypadku łamania prawa. Pomysł narodził się podczas spotkań z mieszkańcami. Patrole Obywatelskie mają być "okiem" i łącznikiem pomiędzy społeczeństwem i policjantami we wspólnej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo.

Wszyscy zostali przeszkoleni i  poinformowani o swoich kompetencjach oraz możliwościach reagowania w konkretnych przypadkach. Zadaniem patroli obywatelskich było  m.in. czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem. Choć nie mogły bezpośrednio interweniować, wzywały policjantów i wskazywały na niewłaściwie zachowujące się osoby. Podczas sobotniej akcji, której pomysłodawcami byli policjanci z komisariatu przy ulicy Tysiąclecia, otrzymaliśmy od obywatelskich patroli wiele informacji o łamaniu prawa. Mandatami karnymi ukarano 11 osób. Ponad połowa  nich dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Pomysł narodził się podczas spotkań z mieszkańcami. Patrole Obywatelskie mają być  "okiem" i łącznikiem pomiędzy społeczeństwem i policjantami we wspólnej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo.

Ładowanie odtwarzacza...