Mieszkańcy Katowic wyposażeni w odblaski - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Mieszkańcy Katowic wyposażeni w odblaski

Data publikacji 06.12.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji VI w Katowicach na czele z przełożonymi, kolejny raz spotkali się z mieszkańcami swoich rejonów służbowych. Podczas debaty pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, funkcjonariusze rozmawiali o nowoczesnych rozwiązaniach Policji, tj. aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Na koniec policjanci wręczyli zebranym gościom elementy odblaskowe w postaci opasek oraz zawieszek. Dzięki odblaskom w porze zimowej niechronieni uczestnicy ruchu drogowego z pewnością poprawią swoje bezpieczeństwo na drodze.

W sali konferencyjnej budynku tzw. „Superjednostki” przy al. Korfantego w Katowicach odbyła się kolejna debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.  Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy. 

W debacie wzięli udział:

  • podinsp. Tomasz Piekarski – Komendant Komisariatu Policji VI w Katowicach,
  • nadkom. Agnieszka Dudkiewicz – Zastępca Komendanta KP VI w Katowicach,
  • asp. szt. Mariusz Ziarko – Dzielnicowy rejonu nr 64,
  • mł. asp. Sebastian Goj – Dzielnicowy rejonu nr 62,
  • sierż. Ireneusz Dudzik – Dzielnicowy rejonu nr 63,

Na początku spotkania dzielnicowi przedstawili zdiagnozowane, w oparciu o przedmiotowe narzędzie, problemy w swoich rejonach służbowych oraz realizowane przez siebie plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe. Podczas debaty społecznej wyjaśniono mieszkańcom zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.  
Następnie przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z policjantami dzielnicowymi odpowiedzialnymi za omawiany rejon służbowy. 
Na koniec policjanci wręczyli zebranym gościom elementy odblaskowe w postaci opasek oraz zawieszek. Dzięki odblaskom w porze zimowej niechronieni uczestnicy ruchu drogowego z pewnością poprawią swoje bezpieczeństwo na drodze.