Bezpieczny weekend zakończony - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Bezpieczny weekend zakończony

Tegoroczna majówka przeszła już do historii. Majowy weekend w tym roku trwał aż 10 dni. Taka ilość wolnych dni oraz odpowiednia aura sprzyjały wyjazdom, aktywnemu wypoczynkowi. Większa ilość wyjazdów to także zwiększony ruch na droga a co za tym idzie możliwość wystąpienia większego zagrożenia. Dlatego też jak co roku w tym wyjątkowym okresie policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”

Biorąc pod uwagę fakt, że tegoroczna majówka była dłuższa od tej z roku minionego aż o 4 dni trudno bezpośrednio porównywać uzyskane w tym czasie wyniki przez policjantów. Spróbujmy jednak podsumować tegoroczne działania mundurowych w tym wyjątkowym okresie. Podobnie jak w roku ubiegłym w trakcie trwania „długiego weekendu” na terenie Katowic odnotowano 4 wypadki drogowe, w których 4 osoby odniosły obrażenia. Niestety w tym roku w jednym z wypadków śmierć poniósł 56 - l letni mężczyzna – kierowca samochodu ciężarowego. Ponadto w 2018 roku odnotowano 95 kolizji, natomiast w roku ubiegłym tego typu zdarzeń odnotowano 61, jednak warto zaznaczyć, iż przeliczając ilość odnotowanych kolizji przypadających na jeden dzień to w roku ubiegłym odnotowaliśmy ponad 10 kolizji na dzień, a w roku bieżącym 9,5. Mundurowi w bieżącym roku zatrzymali 15 kierujących, którzy prowadzili na „podwójnym gazie” oraz 39 takich rowerzystów. Dla porównania w ubiegłym roku ujawniono 14 kierujących oraz 9 rowerzystów.

Łącznie w w działania „bezpieczny weekend” zaangażowanych było ponad 400 funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz ponad 450 z innych komórek, co daje nam średnio ponad 40 policjantów ruchu drogowego oraz ponad 45 z innych komórek skierowanych do służby w ciągu jednej doby.