Happening przeciwko przemocy seksualnej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Happening przeciwko przemocy seksualnej

Data publikacji 09.10.2018

W najbliższy piątek w godzinach od 13.00 do 17.00 na Placu Kwiatowym na katowickim Rynku, odbędzie się happening przeciw przemocy seksualnej wobec kobiet pn. „Winne Ubrania”. Podczas happeningu będzie zobaczyć wystawę oraz porozmawiać ze specjalistami z Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz policjantkami, które na co dzień pomagają osobom doznającym przemocy.

Podczas happeningu będzie można obejrzeć wystawę przedstawiającą zagadnienia związane z przemocą seksualną wobec kobiet oraz ubrania, które miały na sobie w momencie dokonania na nich przestępstwa na tle seksualnym. Naszym celem jest wywołanie dyskusji na temat tego czy to winne są ubrania, w których były kobiety czy winni byli sprawcy…? Podczas happeningu będzie można porozmawiać ze specjalistami z Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którzy na co dzień pomagają osobom doznającym przemocy. Można będzie skonsultować sytuacje, które dotykają nie tylko nas osobiście, ale także posiadamy o nich wiedzę - gdy np.: krzywda dzieje się naszej koleżance czy sąsiadce...
Uczestnicy happeningu otrzymają od organizatorów białe kwiaty na znak osobistej deklaracji, że są przeciwko przemocy. Wartym zobaczenia będzie także pokaz charakteryzacji przygotowany przez wolontariuszy Fundacji Podaruj Nadzieję….. pokażemy jak kobiety, które doznały przemocy fizycznej maskują ślady pobicia. 
Happening jest częścią programu profilaktycznego katowickiej policji „Moc!Na Ty”, który ma na celu zapobieganie przemocy domowej.