Wiadomości

Policjanci z katowickiej "trójki" spotkali się z mieszkańcami

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci z Komisariatu Policji III w Katowicach przeprowadzili debatę pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie z mieszkańcami miało na celu zacieśnienie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowiło okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

W spotkaniu wzięli udział: Komendant Komisariatu Policji III w Katowicach nadkom. Grzegorz Kasprzyk, kierownik rewiru dzielnicowych asp.sztab. Grzegorz Pawłowski, dzielnicowi: asp. Arkadiusz Olejniczak, asp. Piotr Danak oraz asp.sztab. Łukasz Samelak. 
Debatę rozpoczął Komendant Komisariatu Policji III w Katowicach nadkom. Grzegorz Kasprzyk, który przedstawił uczestnikom strukturę organizacyjną oraz najczęściej występujące zdarzenia kryminalne. Dzielnicowy asp.sztab. Łukasz Samelak omówił zebranym dwie aplikacje policyjne „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. Pierwsza stanowi wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń, a druga ułatwia nawiązanie kontaktu z dzielnicowym i najbliższą jednostką policji. Funkcjonariusz przekazał informacje jak zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i na ulicy – wskazując istotne elementy zachowania w życiu codziennym tj: w domu i na ulicy wpływające na bezpieczeństwo mieszkańców. Przypomniał o zagrożeniach dotyczących oszustw internetowych i przestępstwach na tzw. “wnuczka”. Ponadto asp.sztab. Łukasz Samelak przybliżył mieszkańcom realizowane programy profilaktyczne skierowane do seniorów, młodzieży, kobiet doznających przemocy oraz najmłodszych mieszkańców Katowic. Następnie przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania. Odpowiedzi na pytania udzielał komendant trzeciego komisariatu oraz dzielnicowi.